Kvalitní silniční asistence je základ pojištění

O pojištění vozidel bez základních asistenčních služeb raději ani neuvažujte. Dnes je naprostou samozřejmostí, že v základní sazbě pojistného máte zahrnuty služby některého světového poskytovatele asistenčních služeb s mezinárodní působností. Operátoři asistenčního centra vám poradí v krizových situacích – Jaké doklady požadovat po účastnících dopravní nehody?  Jak zdokumentovat nehodu pro pojišťovnu? Kde najít nejbližší autorizovaný servis?

Mimo to zajistí např. odtah vozidla a další služby – to už je ovšem otázka asistenčních limitů. Pouhá základní asistence v sobě nese riziko doplácení v hotovosti za složitější akce, jako je odtah do vzdáleného cíle nebo odvoz posádky vozidla.

  • Především při častých zahraničních cestách je vhodné uvažovat o nadstandardní asistenci s příplatkem k základní sazbě. Ta obsahuje i dopravu osob do cílové destinace nebo ubytování.
  • Prémiová asistence nabízí opravdu kompletní servis bez finančního stropu – úschovu vozidla, náhradního řidiče, zajímavé náhrady např. při ztrátě klíčů, poskytnutí hotovosti v případě nouze aj.