Která doplňková připojištění se vyplatí?

Oblast doplňkových připojištění je velice široká a různorodá. Co jedna pojišťovna nabízí v základním balíčku, jiná nabízí za mírný příplatek. Zmiňme alespoň ty nejpopulárnější:

  • Pojištění skel vám zaručí proplacení rozbitých předních i bočních oken, což je sice celkem banální, ale přesto velmi častá škoda. Zahrnutí střešních oken do tohoto připojištění nebývá pravidlem.
  • Pojištění odcizení vozidla je cenově výhodná ochrana proti odcizení pro starší vozy bez havarijního pojištění.
  • Pojištění zavazadel se hodí pro ty, kteří často převážejí nebo nechávají ve voze předměty větší hodnoty. Pojištění se může vztahovat i na věci ve střešních boxech.
  • Rozšířená asistence zajistí, že nikde neuvíznete, obsahuje totiž nejrůznější škálu služeb a vysoké limity.
  • Náhradní vozidlo vám umožní pokračovat v cestě.
  • Úrazové pojištění má nejvýznamnější dopad, neboť zaručí posádce při zranění nebo trvalých následcích pravidelné denní platby za dobu léčení. V případě smrti dostanou pozůstalí odškodnění.

 

! Tip! Zajímavou novinkou v doplňkových připojištěních je služba přímé likvidace. Taková služba vám může značně ulehčit život, neboť po již tak stresující nehodě za vás vaše pojišťovna vyřídí veškerá jednání s pojišťovnami dalších účastníků dopravní nehody.

! Tip! S připojištěním GAP se nemusíte obávat, že vaše pojistné plnění bude kráceno o opotřebení vozidla nebo vypočítáváno podle stále klesající tržní ceny. S GAP se vyhnete amortizaci a dostanete prostředky na koupi vozu zcela nového.