Praktické tipy expertů nejen o pojištění

  • Sjednáním pojištění online  můžete získat zajímavou slevu.
  • Za nadstandardní ochranné prvky dostanete u pojišťovny slevu na pojištění proti krádeži.
  • V některých státech je namísto klasické zelené karty požadována na hranicích jednorázová platba – jde např. o Bělorusko.

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY, KTERÉ STOJÍ ZA PŘEČTENÍ:

Vypočítejte si, kdy po požití alkoholu smíte sednout za volant

Zpravodajský server IDNES, který se zabývá i tématikou Auto-Moto přišel s první online kalkulačkou, pomocí které si můžete snadno spočítat, kdy si po dvou pivech můžete skutečně sednou za volant a nehrozit ostatní ani sám/a sebe.

Přečíst celý článek   →


Policie nemá právo zabavovat mobily řidičům

Podle vyjádření ombudsmana policie nemá právo na zabavení mobilu řidiči, kterého zastaví za přestupek telefonování během řízení. Navíc přestupek není telefonování, ale držení mobilu v ruce při řízení.

Přečíst celý článek   →


Jedete autem do zahraničí?

Před cestou do zahraničí se vyplatí zkontrolovat, zda vaše pojistka platí i v zemích, kam se chystáte autem vyrazit. Například výše k pojistce sjednané spoluúčasti, platí jak při nehodě na územní v ČR, tak v cizině. Klasické havarijní pojištění nejčastěji platí pro Evropu a Turecko.

Přečíst celý článek   →


Naboural vám někdo auto a ujel?

Škodu způsobenou při dopravní nehodě vám z povinného ručení vyplatí pojišťovna viníka nehody. Jak je to ale v případě, že se viníka nepodaří určit? Kdo je poškozený a kdo je viník?

Přečíst celý článek   →


Majitelé silných motocyklů zaplatí na pojištění víc, moc riskují

Nejnižší náklady na povinné ručení a havarijní pojištění motocyklů mají majitelé skútrů Kentoya. Naopak nejvíc na pojistném zaplatí ti motorkáři, kteří jezdí na silných strojích značky Kawasaki. Podle zkušeností pojišťoven si havarijní pojištění sjednávají nejčastěji ti motorkáři, kteří si pořídili nový motocykl.

Přečíst celý článek   →